KAS GI TA CRAZY HORSE ODA?

Posted by dingom 2017.06.07 0 Comment(s) Blogas,

Ne kartą sulaukėme klausimų iš klienčių apie vieną ar kitą žymę ant rankinės, apie “dryžius” ar atsiradusį blizgėjimą trinties vietoje.


 

Norėtume Jus artimiau supažindinti su mūsų mėgiama, rankinėms naudojama crazy horse tipo oda.


 

Pradėkime nuo to, kad oda gali buti skirstoma į tris kokybės lygius. Ilgaamžiškiausia, stipriausia ir atspariausia gyvulio odos dalis yra iškart po kailiu. Ji vadinama full grain. Ši oda išlaiko visą odos raštą su visais jos netobulumais, t.y. randai, poros, strijos, ir t.t. Be to, ši oda yra natūraliai labai atspari drėgmei. Bėgant laikui  full grain oda tampa gražesnė ir gražesnė.


 

Kita geriausia, bet antra pagal stiprumą oda yra top grain. Ji gaunama atskiriant viršutinį full grain odos sluoksnį. Top grain oda labai panaši į full grain, išskyrus tai, kad atskirti keli viršutinio sluoksnio milimetrai ir nebesimato natūralių odos žymių. Pašalinus viršutinį sluoksnį, oda pasidaro universalesnė, bet nebe tokia ilgaamžė. Top grain oda taip pat yra gera oda, tačiau savo stiprumu ir ilgaamžiškumu neprilygsta full grain stiprumui.


 

Genuine leather yra trečiasis odos lygis, kuris pagaminamas iš odos sluoksnio, likusio nuo odos atskiriant viršutiniuosius aukštesnės kokybės sluoksnius. Šios odos paviršius yra dažomas tam, kad atrodytų geresnės kokybės.


 

Genuine leather nereiškia, kad gaminys yra pagamintas iš natūralios odos, bet reiškia, kad pagamintas iš žemiausios kokybės natūralios odos. Ši oda paprastai nėra ilgaamžė ir laikui bėgant nebeatrodo gražiai.


 

Pasiskolinome paveikslėlį, kad būtų aiškiau:

http://www.saddlebackleather.com/images/content/craftsmanship/chpt4leather8.jpg

(šaltinis: http://www.saddlebackleather.com/craftsmanship-chpt4-leather-101-lesson-in-leather )


 

Taigi pagaliau kas yra ta crazy horse oda? Crazy horse tikrai neturi nieko bendro su pamišusiais arkliais :) Ši oda nuo seno buvo naudojama balnų gamybai - iš to ir kilo toks pavadinimas. Crazy horse oda yra gaminama iš aukščiausios kokybės full grain odos, padengiant ją specialiu vašku. Ši oda turi savo unikalią senovinę išvaizdą. Net aukščiausios kokybės crazy horse oda turi smulkių netobulumų: įvairių randelių, likusių nuo įbrėžimų ar įkandimų, ženklinimo, raukšlių ar net venų rašto.


 

Mes stengiamės į gaminius dėti kuo mažiau randų dėl to, kad dauguma klienčių galvoja, jog tai yra brokas.Tačiau yra visai atvirkščiai, nes dėl šių žymių kiekvienas gaminys yra unikalus ir vienintelis. 


 

Bet koks lengvas įbrėžimas ar patrynimas pakeičia odos pluošto kryptį ir sukuria kitokį atspalvį, net lengvas sulenkimas palieka kitokį odos atspalvį, ir vistiek ši oda yra pati ilgaamžiškiausia aukščiausios kokybės oda. Spalvos nusitrynimas tam tikrose vietose ir sukuria tą gražų senėjimo efektą, o kiekvienas gaminys su visom savo turėtom bei įgytom žymėm turi savo istoriją ir unikalumą. Tuom ši oda ir žavi.


 

Nuotraukose žemiau galite matyti keletą natūralių odos žymių pavyzdžių:

 

 

Kitame blogo įraše plačiau aprašysime kaip prižiūrėti rankinę ir kokias priemones naudoti.

 

Leave a Comment